Najino raziskovanje


NAROČILA IN INFORMACIJE
info@alphanatur.com

Kamilica

Mati narava nam je podarila neprecenljivo naravno zdravilo, ki jo moramo ceniti. Tako rekoč pred nosom imamo domačo lekarno, ki ponuja koristne učinkovine za naše telo.

Kamilica je čudovito zelišče, ki je znano po svojih številnih koristnih lastnostih in uporabah.

Čaj iz kamilice je priljubljen napitek za sprostitev in lajšanje stresa. Pomaga pri umirjanju živcev, zmanjšuje anksioznost in spodbuja boljši spanec. Poleg tega ima kamilica tudi prebavne koristi. Čaj iz kamilice lahko pomaga pri lajšanju prebavnih težav, kot so napihnjenost, krči in slabost. Kamilica deluje kot blago pomirjevalo za prebavni sistem in spodbuja zdravje črevesja.
Uporablja se za lajšanje vnetij, zdravljenje prehladov, krepitev imunskega sistema in celo za lajšanje menstrualnih krčev.

Poleg svojih pomirjujočih učinkov ima kamilica tudi protivnetne lastnosti. Ekstrakt kamilice se pogosto uporablja v kozmetičnih izdelkih za nego kože, saj pomaga pri zmanjševanju vnetja, rdečice in srbenja. Kamilica je koristna tudi pri zdravljenju kožnih težav, kot so ekcemi, akne in opekline. Najdemo jo v številnih izdelkih za nego kože, kot so kreme, losjoni, toniki in maske. Kamilica pomirja in vlaži kožo ter ji daje svež in sijoč videz.

Kamilica je enostavna za gojenje in jo lahko vzgajamo tudi doma. Rada ima sončno lego in dobro odcedna tla. Semena kamilice lahko posejete spomladi ali poleti in bodo kmalu vzklila in vam bodo omogočila sveže cvetove za pripravo čaja ali druge uporabe. Če vseh cvetov ne boste pobrali, se bodo razvila semena, ki se bodo raznesla po vrtu in tako boste imeli vsako leto na voljo dovolj mladih rastlin.
 
Cvetove lahko posušimo, da nam bodo na voljo skozi celo leto.

Največ eteričnih olj vsebujejo nekaj dni odprti cvetovi. Nabiramo jih ob sončnem vremenu, saj imajo ob dežju in megli nižjo vsebnost eteričnih olj.





Cvetove sušimo v senci. Razprostremo jih na papirju, prtu ali pladnju. Posušene jih shranimo v dobro zaprte kozarce ali posode, saj radi vsrkajo vlago in splesnijo.

Čaj je zdravilen kakšno leto, po tem času pa posušena zelišča izgubijo večino svojih zdravilnih lastnosti.
Deli:
Izdelava: MMstudio
zapri Na spletnih straneh Alphanatur.com uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja
spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli
nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah.